Od kilku lat spełniam się w roli mamy. Już dawno zdążyłam się zorientować, że macierzyństwo to nie reklama jak z telewizji. Zmęczenie i niewyspanie towarzyszą mi do dziś. Zapewne masz tak samo, albo podobnie. Jestem w stanie uwierzyć, że codzienne obowiązki, praca, dom wykańczają cię tak mocno, że wieczorem zasypiasz na siedząco. Zatem, jak  w tym wszystkim znaleźć czas, aby zadbać o siebie?


Czy to jest w ogóle możliwe

W artykule „Świadome kreowanie wizerunku” wspomniałam,  że dla mnie wizerunek to nie tylko ubiór. To całokształt, na który składa się nasza osobowość, czyli wnętrze oraz to, jak ono jest opakowane, czyli ubiór.

Moje podejście do macierzyństwa to 100% miłości i zaangażowanie w czas spędzony z dzieckiem. Ale ten czas dzielę tak, aby móc korzystać z życia na tyle na ile pozwalają mi możliwości i finanse.  Zacznij i ty dbać o siebie. O stronę wizerunkową zawsze możesz zadbać sama, podpytać koleżankę, lub  przyjść do mnie, ale o całą resztę musisz zadbać sama.


Twoje ciało

Nie masz czasu, bo za dużo jest obowiązków w ciągu dnia? Nie masz siły, bo angażujesz się w zbyt wiele zajęć w pracy i domu? Nie masz funduszy, bo odkładałaś na wakacje? Jakie jeszcze znajdziesz wymówki? Jeśli w swoim wyglądzie widzisz coś, co cię denerwuje i sprawia, że niechętnie patrzysz w lustro to jak myślisz, czy to samo się naprawi? Znam przykład Mamy, która mając dwójkę małych dzieci (5 i 2 latka) schudła 10 kg!! Nie chodziła przy tym na siłownie, powiesz wow, jak ona tego dokonała?? Ćwiczyła z dziećmi na trampolinie, albo kiedy dzieci spały. Ty też możesz tego dokonać. Jedyne czego ci potrzeba to dostęp do Internetu i kawałek podłogi 😉 Może  spróbuj, kiedy dzieciaki śpią, poproś, niech tata przejmie część obowiązków. Aktywność to również wycieczki z rodziną, wspólne wypady na rower, czy rolki, albo zwykły spacer podczas którego też tracisz niechciane kalorie.


Twój umysł

Tak wiem, ważny czas, którego przecież nie ma i pieniądze, których wiecznie brakuje. Ale ile zainwestujesz w siebie tyle później może ci się zwrócić. No OK niech będzie, że zwróci się więcej ;p Ludzie od zawsze czerpali wiedzę z książek. Dzisiaj pojawia się wielu mentorów, trenerów. Zresztą ja sama też szkolę i dobrze mi z tym 😉 Cała wiedza jaką potrzebujesz, aby się rozwijać zawarta jest w książkach. Możesz przejść się do biblioteki, do księgarni, kupić książki taniej w Internecie, możesz też zainwestować w e-booki – są tańsze.  To świetne rozwiązanie podczas spaceru, w drodze do pracy zawsze możesz posłuchać o tym, co cię interesuje. Ja na lekturę wybieram późne wieczory – są tego minusy – czasami zasypiam po kilku stronach lub wstaję niewyspana. Webinary to również świetne rozwiązanie. Zawsze lubię słuchać tych, którzy mają coś mądrego do powiedzenia i dzielą się swoją wiedzą. Kursy, szkolenia jest mnóstwo możliwości. Nie szukaj więc, problemów na każde rozwiązanie.


 Twoja dusza

Czas na relax. Znowu niemożliwe? Nie uwierzę, chyba że nie lubisz! Naucz się delegować obowiązki. I przyjmij wreszcie do wiadomości, że nie musisz być we wszystkim idealna. I co  z tego, że twój mąż, partner, ojciec dzieci nie domył przypalonego garnka, jeśli umył całą resztę sterty naczyń. Nie bądź krytyczna i surowa i nie poprawiaj po innych, jeśli zlecasz im jakąś pracę w domu. Takie postępowanie tylko ich zniechęci i przestaną tobie pomagać. Delegując zadania masz szansę na kolejne wolne minuty, które możesz poświęcić na krótki relaks. Na nic nierobienie, na dumanie o niebieskich migdałach, na aromatyczną kąpiel. Jeśli jednak nie udało ci się wygospodarować czasu wolnego to pamiętaj, że najwyżej może cię… rozboleć głowa od nadmiaru obowiązków 😉


Twój  wygląd

Dla własnego dobrego samopoczucia zadbaj o czas na zakupy, na pobyt u kosmetyczki czy fryzjera.

Jesteś nie tylko matką, pracownikiem, żoną, partnerką, ale przede wszystkim kobietą. Piękną, wartościową, silną.  Należy ci się odpoczynek i możliwość zadbania o siebie. Nic nie poprawia lepiej nastroju niż odbicie w lustrze, które krzyczy „jesteś boska!”. Naucz się dbać o to jak wyglądasz. Znajdź swój styl, odśwież garderobę, ale zrób to świadomie – z głową. Poznaj swoje atuty i spróbuj polubić mankamenty swojej sylwetki. Naucz się dobierać ubrania tak, aby podkreślały twoją urodę. Podświadomie każda z nas wie po jakie ubrania i kolory sięgać. Nie kupuj ubrań na poprawę humory, ani na czas, kiedy uda ci się schudnąć. Zadbaj o siebie tu i teraz. Zaakceptuj to jak wyglądasz.

 

Dbaj o siebie i swój rozwój, a coraz bardziej pokochasz siebie. Twój uśmiech i zadowolenie dostrzegą wszyscy, także twoje dzieci, partner, pracodawca. Realizując siebie dajesz przykład na to, że w życiu na wszystko jest odpowiedni czas.  Trzeba tylko włożyć w realizację swoich celów trochę wysiłku. Pokochaj swoje nowe Ja :*

Leave a comment