Analiza kolorystyczna

Z przyjemnością zajmę się doskonaleniem Twojego wizerunku. Z pewnością będziesz pozytywnie zaskoczona, jak efekty analizy kolorystycznej dopełnią garderobę i odmienią Twój wygląd. Analiza kolorystyczna to klamra, która spina w całość wszystkie procesy kreacji wizerunku – od makijażu po dobór biżuterii!

Chciałabym zaznaczyć, że określenie typu kolorystycznego nie jest łatwe, natomiast bezpośredni kontakt, gdy mogę przyjrzeć się dokładnie Twojej twarzy bardzo pomaga w tym zadaniu. Dysponuję wiedzą i profesjonalnymi akcesoriami, dzięki którym dokładnie określam typ urody i paletę barw. Pracuję w oparciu o system 12 typów kolorystycznych, które stanowią dla Ciebie drogowskaz w procesie podejmowania właściwych decyzji zakupowych odnośnie do kolorystyki Twoich ubrań.

Dobrze dobrane kolory pasują do Ciebie i do siebie pod względem 3 atrybutów:

 • odcienia
 • waloru
 • chromatyczności

Jeśli chcesz zbudować stylizacje z klasą, spójne, harmonijne z Tobą, Twoją osobowością i przede wszystkim urodą, analiza kolorystyczna jest pierwszym krokiem do zmian.

Zdania odnośnie do analizy kolorystycznej są mocno podzielone. Pojawiają się głosy, że jest ona niepotrzebna, że ogranicza, że, że w niczym nie pomaga a nawet szkodzi, bo zamyka w pewnych tylko ramach kolorystycznych. Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, z którym jako kolorystka nie mogę się zgodzić.

Moje stanowisko w tej sprawie potwierdzi też każda klienta, każdy klient, który z takiej usługi skorzystał. Moi klienci również z pewną dozą niedowierzania podchodzili do analizy kolorystycznej, choć wiedzieli, że jej wykonanie ma sens i tego potrzebowali. W trakcie spotkania na własne oczy zobaczyli, jak bardzo ich twarz, i to co się na niej dzieje jest efektem przyłożenia odpowiedniej bądź nie chusty w danym odcieniu.

Tak więc nie podpiszę się pod słowami, że ładnemu we wszystkim ładnie. Sama, dawno temu zostałam źle określona jako jasne lato. Nie czułam odcieni barw w palecie jasnego lata, czyli kolorów rozbielonych, delikatnych w odbiorze, chłodnych i… ciepłych, bowiem siostrzanym typem jasnego lata jest jasna wiosna. Stwierdzono, że mogę nosić i złoto i srebro kiedy za złotem w ogóle nie przepadam.

Kiedy zajęłam się tym czym teraz się zajmuję, poświęciłam czas na naukę, zyskałam ogrom wiedzy oraz doświadczenia wiem, że niewłaściwie wykonana analiza kolorystyczna może prowadzić do złego samopoczucia. Możesz, tak jak ja kiedyś, sięgać po coraz droższe ubrania a efekt wciąż będzie ten sam – coś jest nie tak. Niewłaściwe kolory, tak samo jak strój, mogą pozbawić nas pewności siebie, mogą sprawić, że zupełnie zginiesz za kolorami, jakie nosisz (mogą być zbyt mocne przez co nikt nie zapamięta Ciebie tylko Twój ubiór, a nie o to przecież chodzi), możesz mieć wrażenie, że w każdej stylizacji wyglądasz źle i najczęściej winą są niewłaściwie dobrane odcienie barw, która zamiast podkreślać Twoją urodę skutecznie ją gaszą…

Nie zgodzę się również z tym, że analiza kolorystyczna nas w jakiś sposób ogranicza. Wręcz przeciwnie, wachlarzyk który możesz otrzymać jest dla Ciebie doskonałym narzędziem, który sprawdzi się podczas zakupów ubrań. Nie wydasz już pieniędzy na nietrafione ubrania, które wiszą w szafie z metkami i w których niekorzystnie wyglądasz. Oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas, ponieważ nie będziesz tracić czasu na przeglądanie ubrań w kolorach, które nie służą Twojej urodzie.

W jaki sposób przygotować się do usługi analizy kolorystycznej?

 • twarz musi być wypoczęta, zrelaksowana. Jeśli masz za sobą ciężki tydzień, podczas którego spałaś po 4 godziny warto przesunąć termin spotkania. Na twarzy nie powinno być widocznych oznak zmęczenia.
 • wieczorem przed spotkaniem nie stosuj silnie działających kosmetyków, gdyż w dniu analizy mogą pojawić się alergie lub podrażnienia na skórze.
 • najlepiej, jeśli w dniu analizy zrezygnujesz z makijażu. Jeśli jednak źle się czujesz bez makijażu połóż podkład – warunek jest taki, że podkład musi być idealnie dobrany, w przeciwnym razie kolor skóry będzie zniekształcony, co może wpłynąć na wynik analizy.
 • w przypadku choroby, lekkiego zakatarzenia proszę o informację. Wówczas zmienimy termin usługi.
 • twoja skóra nie powinna być świeżo po opalaniu (słońce, solarium) powoduje zaczerwienienie skóry. Po solarium skóra musi dłużej odpocząć niż po naturalnym opalaniu.
 • zrezygnuj z samoopalacza na tydzień przed usługą.
 • świeżo farbowane włosy również mogą utrudnić analizę. Jeśli farbujesz włosy, proszę przygotuj zdjęcia w naturalnym kolorze włosów (mogą być z dzieciństwa).
 • jeśli masz grzywkę proszę o przygotuj spinki lub wsuwki, aby ją spiąć. W trakcie analizy będę też prosiła cię o spięcie włosów.
 • załóż jasny t-shirt lub top z dekoltem.

Akcesoria na których pracuję:

Chusty garderobiane

Analizę kolorystyczną wykonuję przy użyciu 117 chust garderobianych. Chusty są zróżnicowane pod względem waloru, temperatury i chromatyczności (czystości barwy). Odcienie moich chust zawierają:

 • gamę odcieni rozbielonych, pastelowych,
 • kolory głębokie, ciemne odpowiednie dla typów tzw. południowych,
 • barwy charakterystyczne dla typów chłodnych,
 • kolory wyraźnie ciepłe z mocnym żółtawym odcieniem,
 • barwy soft, czyli odcienie o mniejszym nasyceniu, przygaszone, kolory neutralne, biele, czernie, beże, szarości.

Przy pomocy chust ustalam typ kolorystyczny. Chusty upinam na ramionach albo pojedynczo, albo w odpowiednich zestawach. Ocenę zaczynam od eliminacji barw nieprawidłowych. Pozostawiam te, barwy, w których Twoja twarz wygląda najkorzystniej.

Odpowiedni kolor

rozjaśni cienie pod oczami, podkreśli kolor ust, zniweluje zmarszczki, ożywi karnację, podbije kolor oczu.

Nieodpowiedni kolor

podkreśli zmarszczki i cienie pod oczami, sprawi, że karnacja przybierze odcień, szarawy lub wyraźnie się zaczerwieni, spowoduje, że usta zbledną, może dodać lat.

Ramy kolorystyczne

Ramy kolorystyczne zawierają najpopularniejsze odcienie, które pasują do danego typu kolorystycznego. Pozwalają zauważyć, jak zmienia się twarz w towarzystwie odmiennych gam kolorystycznych. Ramy kolorystyczne są bardzo pomocne zwłaszcza podczas różnicowania tzw. typów siostrzanych.

Palety barw

Posiadam zestaw KILKUSET pięknych odcieni, od stonowanych po najbardziej jaskrawe i wyraziste, w tym popularne kolory z kolekcji PANTONA.

Nie zamawiam gotowych wachlarzyków.

Dla swoich klientek z tych pojedynczych listków tworzę unikalną paletę barw (w formie wachlarzyka) o nowoczesnej, aktualnej kolorystyce.

Korzyści dla Ciebie:

 • Wygląd – będziesz wyglądała zawsze promiennie i radośnie, ponieważ wybrane przeze mnie kolory będą współgrać z Twoją urodą.
 • Garderoba – zbudujesz garderobę w oparciu o pasujące do siebie kolory, łatwiej będzie Tobie łączyć poszczególne jej elementy.
 • Otrzymasz wskazówki odnośnie:

– kolorów w makijażu,

– odcieni włosów,

– stylu, jaki pasuje do Twojego typu kolorystycznego.

 • LookBook, w którym znajdziesz:

– zdjęcia i szczegółowy opis swojego typu urody,

– zalecaną paletę kolorystyczną,

– przykładowe zestawienia barw gotowe do wykorzystania w stylizacji i makijażu,

– wskazówki dotyczące tego, co powinno znajdować się w szafie

Scroll to Top